01.10.2024, Utorok

Noc vedy v Košiciach

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, v našom prípade opakovať a učiť sa. A presne to bolo cieľom Noci výskumníkov, ktorej sa zúčastnili žiaci druhého stupňa našej školy. Názov je trochu mätúci, lebo sa to nekonalo v noci ale cez deň - a to v piatok 27.9 v OC Optima Košice. Žiaci si mohli v praxi vyskúšať a overiť rôzne pokusy aj čaro každodenných bežných vecí. Ponorili sa do zábavného sveta geografie, biológie, chémie, fyziky, či informatiky, dokonca aj do sveta virtuálnej reality. Mohli sa na chvíľku ocitnúť v  Európskom parlamente, vyrobiť si napr. vlastné striebro či sliz, pohladkať živé plazy a za svoju odvahu a šikovnosť získať kopu malých odmien. Najväčšiu odmenou bol však tento deň plný zážitkov a zistenie, že veda je naozaj všetko okolo nás.