07.09.2024, Sobota

OŽaZ jeseň 2024

Záver prvého slnečného školského týždňa prežili žiaci 2. stupňa veľmi príjemne. V rámci praktickej časti OŽaZ sa so svojimi triednymi učiteľmi presunuli na futbalové ihrisko do Ľubotíc. Tam ich čakali aktivity, ktoré im pripravili šikovní žiaci z krúžku Mladý zdravotník pod vedením p.uč. Adamkovičovej. Na siedmich stanovištiach si mohli  otestovať svoje vedomosti v poskytovaní 1. pomoci - KPR, nosenie zraneného, prvá pomoc pri epilepsii, zlomeninách a iných zraneniach. Dozvedeli sa, ako máme správne používať buzolu aj ochrannú masku, čo má obsahovať lekárnička a ktoré informácie sú dôležité pri volaní 1.pomoci.

Aj keď slniečko nás poriadne ošľahalo, mali sme všetci dobrý pocit z užitočne stráveného dňa. Kiežby nikto z nás nemusel nikdy poskytovať prvú pomoc, no prevencia v tejto oblasti je nesmierne dôležitá.