15.10.2024, Utorok

Svetový deň chleba vo Finticiach

Žiaci 2.B a 3.A sa dňa 15.10.2024 vybrali do neďalekej dedinky Fintice na exkurziu kaštieľa, ale aj do stredovekej pekárne. Bol to veľmi zaujímavý a “chutnučký” zážitok pre všetkých zúčastnených. Veľká vďaka patrí p. Gabrielovi Trusovi, riaditeľovi Múzea a galérie ľudového umenia vo Finticiach, historikovi a všestranne činorodému človeku, ktorý z príležitosti Svetového dňa chleba, napiekol pre deti koláče, vysvetlil i celý proces od prípravy až po upečenie. V priestoroch kaštieľa nás veľmi zaujímavo previedla históriou p. Danka Dravecká.

Ďakujeme Sýpke Fintice za nezabudnuteľný zážitok.