Hlavná stránka
|
Dnes je: 01.05.2016

 
 

ZŠ Sibírska- škola v pohybe

 

Varšava – Praha – Prešov  /Základná škola Sibírska/

Niečo nové pre chvíľu pokojného prázdninového režimu znamenala návšteva reprezentatívnej vzorky najlepších  zahraničných študentov z celého územia Ukrajiny, ktorí si vybrali Základnú školu na Sibírskej ulici ako jednu v rámci krajín Poľska, Česka  a Slovenskej  republiky.
V pondelok sa škola dostala do stredu záujmu nielen zahraničných študentov ale aj profesorov. Bezhraničná rozmanitosť tém prešla ponukou od rýchlych informácii momentálnej vzdelanostnej úrovne, výberom používaných učebníc pri výučbe či hodnotením rozdielov učenia sa v oboch krajinách.
Riaditeľka Základnej školy Sibírskej Mgr. N. Tobiašová upozornila na  možnosti  profilácie školy v režime školského vzdelávacieho programu. Jednou z kľúčových  tém bola aj myšlienka možnosti štúdia v medzinárodnom programe MYP  a PYP,  na ktorej realizácii sa intenzívne pracuje.
Profesorov a študentov oslovili multimediálne učebne, v ktorých si mali možnosť overiť aj isté poznatky z oblasti matematiky, či telocvičňa s rozmermi športovej haly.
Pozitívne ich ovplyvnila aj  novozrekonštruovaná herňa pre najmenších, kde si zaspomínali na školské časy.
Okrem toho najlepšieho zo Základnej školy Sibírskej, dialóg  sa viedol aj o tom, ktorá z krajín  to má jednoduchšie, ako vyzerá Silvester v zahraničí, ale posun smeroval  do zábleskov filozofických tém-o nových začiatkoch, ako urobiť niečo veľké, či ako sa štartuje šťastie.
Táto návšteva má výrazný predpoklad ovplyvniť vzájomné väzby žiakov Základnej školy Sibírskej  a študentov študujúcich nielen v Kyjeve ale v celej Ukrajine.
Nie je možné vylúčiť, že v marci tohto roku vycestujú aj premianti  Sibírskej ZŠ  a poskytnú dostatok podnetov na to, aby  poukázali na kvalitu slovenského školstva.
Výrazný podiel  na tejto udalosti má generálna konzulka Ukrajiny na Slovensku prof.Oľga Benč.
Bližšie informácie nájdete na web.stránke veľvyslanectva Ukrajiny na Slovensku.

PaedDr.K.Kovalčíková

Fotogaléria:

[Galéria nenájdená]